Kauba tagastamine
14 päevane tagastamisõigus kõigile varuosad
14 päeva

Teil on14 päevane tagastusõigus oma Osad kataloog

Rohkem

Makse

Järgmised makseviisid on saadaval meie autovaruosad e-poes

 • Ostke varuosad ja makske kasutades krediitkaardid – MasterCard, Visa, American Express
 • Paypal võimaldab kiire ostmise autovaruosad – PayPal
 • Ostke varuosad standard ettemaksu meetodiga – Pangaülekanne
 • Ostke autoosad kohese internetipanga ülekandega – Trustly - Otse maksmine

Rohkem

Kohaletoomine

Pärast tellimuse teostamist meie varuosad poes, saate valida oma kulleri

DHL GLS & UPS toimetavad teie tellimuse varuosad mugavalt teie koju või töökotta
Tasuta kohaletoimetus alates 300 €

Rohkem

Eesti
 • euautoteile.de Saksamaa Deutschland
 • euautoteile.at Austria Österreich
 • euautoteile.ch Šveits Schweiz
 • euautopieces.fr Prantsusmaa France
 • flags_img_alt_it Italia
 • euautorecambios.es Hispaanias España
 • euautoczesci.pl Poola Polska
 • euautopiese.ro Rumeenias România
 • euautoonderdelîn.nl Holland Nederland
 • euantallaktika.gr Kreeka Ελλάδα
 • euautopecas.pt Portugal Portugal
 • euautoonderdelen.be Belgia België
 • euautodily.cz Tšehhi Česká republika
 • eualkatresz.hu Ungari Magyarország
 • eurobildelar.se Rootsi Sverige
 • euavtochasti.bg Bulgaaria България
 • euautodele.dk Taani Danmark
 • euvaraosat.fi Soome Suomi
 • euspares.co.uk Suurbritannia United Kingdom
 • euavtodeli.si Sloveenia Slovenija
 • euroautodiely.sk Slovakkia Slovensko
 • euautodalys.lt Leedu Lietuva
 • euautodalas.lv Läti Latvija
 • euautodeler.co.no Norra Norge
0,00 € #
Registreeru
Logi sisse

Sisestage oma meiliaadress ja parool

Unustasid parooli?

Pole kontot EUautoosad.ee? Registreeru nüüd vähem kui 1,5 minutiga.

0,00 € #
EUautoosad.ee - Hotline und Support.
Üle 1000000 autode varuosad Üle autovaruosad
×
×

Privaatsuspoliitika

Andmekaitsedeklaratsioon Euroopa isikuandmete kaitse üldmääruse järgi

Vastutava töötleja nimi ja aadress


Vastutav töötleja Euroopa isikuandmete kaitse üldmääruse ja liikmesriikide teiste riigisiseste andmekaitseseaduste ning muude andmekaitsealaste eeskirjade tähenduses on järgmine isik:


Wemax Group GmbH & Co.KG
Französische Straße 12
10117 Berlin


Tegevjuht: Max Wegner


Faks: +49 30 208 478 250
E-post: [email protected]


Äriregister:
HRA 46262 B, Amtsgericht Berlin-Charlottenburg [Berliin-Charlottenburgi Esimese Astme Kohus]
KMKR number: DE281524971

Andmekaitse ametniku kontaktandmed:
Autodoc GmbH
Andmekaitse ametnik
Josef-Orlopp-Straße 55
10365 Berlin

e-mail: [email protected]

1. Üldteave andmetöötluse kohta

1.1. Isikuandmete töötlemise ulatus


Me kogume ja kasutame oma kasutajate isikuandmeid üldjuhul üksnes selles ulatuses, mis on vajalik funktsioneeriva veebisaidi toimimiseks ning meie sisude ja teenuste esitamiseks. Meie kasutajate isikuandmete kogumine ja kasutamine toimub regulaarselt üksnes kasutaja nõusolekul. Erandiks on sellised juhud, mil nõusoleku eelnev saamine ei ole faktilistel põhjustel võimalik ja isikuandmete töötlemine on seaduslike eeskirjade kohaselt lubatud. 


Isikuandmeid kogutakse üksnes siis, kui te teete need meile vabatahtlikult oma tellimise esitamise käigus teatavaks. Me kasutame teie poolt teatavaks tehtud andmeid ilma teie nõusolekuta üksnes teie tellimuse täitmiseks. Pärast lepingu täielikku täitmist ja ostuhinna täielikku tasumist muudetakse teie andmed kättesaamatuks ja kustutatakse pärast maksu- ja äriõiguslike alalhoiutähtaegade möödumist, kui te ei ole selgesõnaliselt andnud nõusolekut oma andmete edasiseks kasutamiseks.


1.2. Isikuandmete edastamine


Paki- ja ekspediitorsaadetiste saatmisel edastame teie nime, aadressi, telefoninumbri ja e-posti aadressi meie lepingujärgsete veoteenuste osutajatele ja asjakohastel juhtudel tellimuste töötlejatele, et nad saaksid saadetist töödelda ja teiega kohaletoimetamise teavituse ja kooskõlastamise teemal suhelda.


Seonduva andmetöötluse õiguslik alus tuleneb isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõikest 1 punktist a, kui olete andnud meile oma selgesõnalise nõusoleku. Kui lepingus kokkulepitud kauba kohaletoimetamiseks on vajalik andmetöötlus, on õiguslikuks aluseks isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkt b. Lisaks on sellega seotud andmetöötluse õiguslikuks aluseks isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkt f (meie huvil põhinevate huvide tasakaalustamine, et võimaldada teile sujuvat tarnimist teie jaoks parimatel võimalikel aegadel)


Kustutame kõik ülalnimetatud andmed hiljemalt pärast seadusliku garantiiaja lõppu, välja arvatud juhul, kui meil on seadusest tulenev kohustus või õigus andmete edasiseks säilitamiseks.


Maksete töötlemiseks edastame teie makse üksikasjad volitatud krediidiasutusele või tellimisprotsessis valitud makseteenusele.


1.3. Isikuandmete kasutamine, valides makseviisiks Klarna


Kui Te otsustasite maksevõimalusena Klarna makseteenuste kasuks nagu nt Klarna arve ja Klarna järelmaks, siis Te andsite oma nõusoleku selleks, et me kogume arve alusel ostu sooritamiseks ning isikusamasuse ja maksevõime tuvastamiseks vajalikke järgmisi isikuandmeid nagu ees- ja perekonnanimi, aadress, sünniaeg, sugu, e-posti aadress, IP-aadress, telefoninumber ning arve alusel ostu sooritamiseks vajalikke andmeid, mis on seotud tellimusega nagu kaubaartiklite arv, kaubaartikli number, arvesumma ja maksud protsentides, ning edastame need Klarnale. Nende andmete edastamine toimub selleks, et Klarna saaks koostada arve teie ostu sooritamiseks teie poolt soovitud arve alusel ning teostada teie isikusamasuse ja maksevõime tuvastamise. Seejuures on Klarnal Saksa andmekaitseseaduse kohaselt õigustatud huvi ostja isikuandmete edastamise vastu ja ta vajab neid, selleks et nõutada majandus- ja finantsinformatsiooni pakkuvatelt ettevõtetelt (krediidiinfoettevõtetelt) teavet isikusamasuse ja maksevõime tuvastamise eesmärgil. Saksamaal võivad nendeks olla järgmised krediidiinfoettevõtted:


1. Bürgel Wirtschaftsinformationen GmbH & Co. KG, Postfach 5001 66, 22701 Hamburg
2. Creditreform Boniversum GmbH, Hellersbergstraße 11 41460 Neuss
3. Deltavista GmbH, Freisinger Landstr. 74 80939 München
4. Arvato Infoscore Consumer Data GmbH ja Infoscore Consumer Data GmbH,
Rheinstraße 99, 76532 Baden-Baden
5. SCHUFA Holding AG, Kormoranweg 5, 65201 Wiesbaden


Klarna kogub ja kasutab lepingulise suhte põhistamise, teostamise ja lõpetamise kohta otsuse tegemise raames lisaks aadressi kontrollimisele ka teavet ostja senise maksmiskäitumise ning tõenäosusnäitajaid selle käitumise kohta tulevikus. Klarna teostab seda tulemusnäitajate arvestust teaduslikult tunnustatud matemaatilis-statistilise meetodi alusel. Selleks võib Klarna muuhulgas vajada ka Teie aadressi andmeid. Kui selle arvestuse kohaselt peaks selguma, et teil puudub krediidivõimelisus, informeerib Klarna teid sellest viivitamatult.


Tasumine pangaülekandega (Klarna)


Me pakume samuti pangaülekandega [kreeditkorraldus] tasumise võimalust. Selleks on teil vaja vaid oma internetipanga konto [Online-Banking-Account] kontonumbrit, BICi või panga tunnuskoodi ning PINi ja TANi. Tellimise käigus suunatakse Teid automaatselt Sofort GmbH turvalise maksevormi juurde. Vahetult pärast seda saate tehingu kinnituse. Seepeale saame me otse kreeditkirjendi. Pangaülekannet võib makseliigina kasutada igaüks, kellel on PIN-/TAN-menetlusel töötav internetipanga konto. Palun pidage silmas seda, et mõned vähesed pangad veel ei toeta pangaülekandega tasumist.


Isikuandmete kasutamise nõusoleku tagasivõtmine Klarna suhtes


1. Te võite oma isikuandmete kasutamise nõusoleku Klarna suhtes igal ajal tagasi võtta. Kuid Klarnale jääb vajaduse korral edasi õigus isikuandmeid töödelda, kasutada ja edastada, kui see on Klarna teenuste lepinguliste maksete sooritamiseks vajalik, seadusega sätestatud või kui seda nõuab mõni kohus või ametiasutus.


2. Enesestmõistetavalt võite te saada igal ajal teavet Klarna poolt säilitatud isikuandmete kohta. Selle õiguse tagab Saksa andmekaitseseadus. Kui te peaksite seda ostjana soovima või kui te soovite Klarnale teha teatavaks muudatused säilitatud andmete osas, siis võite Te selleks pöörduda aadressile [email protected].


1.4. Maksete sooritamine teenuse pakkuja PayPal‘i kaudu


Tasumisel PayPal’i kaudu, krediitkaardiga PayPal’i kaudu, otsekorraldusega PayPal’i kaudu või – kui seda pakutakse – „ost arve alusel“ PayPal’i kaudu edastame teie makseandmed makse sooritamise käigus firmale PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A., 22-24 Boulevard Royal, L-2449 Luxembourg (edaspidi „PayPal“). PayPal jätab endale maksemeetodite krediitkaardiga PayPal’i kaudu, otsekorraldusega PayPal’i kaudu või – kui seda pakutakse – „ost arve alusel“ PayPal’i kaudu korral õiguse maksevõimelisuse kohta teabe saamiseks. Maksevõimelisuse kontrollimise tulemust, mis puudutab statistilist maksete tasumata jätmise tõenäosust, kasutab PayPal vastava maksemeetodi valimise kohta otsuse tegemiseks. Teave maksevõimelisuse kohta võib sisaldada tõenäosusnäitajaid (nn tulemusnäitajad). Kui tulemusnäitajad kaasatakse maksevõimelisuse teabe tulemusse, siis põhineb see teaduslikult tunnustatud matemaatilis-statistilisel meetodil. Tulemusnäitajate arvestusse kaasatakse muuhulgas aadressi andmed. Edasise andmekaitsealase info, muuhulgas kasutatud krediidiinfoettevõtete kohta, leiate PayPal’i andmekaitsedeklaratsioonist.


1.5. Isikuandmete töötlemise õiguslik alus    


Kui me võtame isikuandmete töötlemise toimingute teostamiseks andmesubjekti nõusoleku, siis on õiguslikuks aluseks isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkt a.
Isikuandmete töötlemisel, mis on vajalik andmesubjekti osalusel sõlmitud lepingu täitmiseks, on õiguslikuks aluseks isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkt b. See kehtib ka isikuandmete töötlemise toimingute teostamiseks, mis on vajalikud lepingu sõlmimisele eelnevate meetmete võtmiseks. Kui isikuandmete töötlemine on meie ettevõtte töötleja juriidilise kohustuse täitmiseks, on õiguslikuks aluseks isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkt c.  
Selleks puhuks, kui andmesubjekti või mõne muu füüsilise isiku elulised huvid nõuavad isikuandmete töötlemist, on õiguslikuks aluseks isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkt d.
Kui isikuandmete töötlemine on vajalik meie ettevõtte või kolmanda isiku õigustatud huvi korral ja kui sellise esmalt nimetatud huvi kaaluvad üles andmesubjekti huvid, põhiõigused ja põhivabadused, siis on isikuandmete töötlemise õiguslikuks aluseks isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkt f.


1.6. Andmete kustutamine ja säilitamise ajavahemik


Andmesubjekti isikuandmed kustutatakse või muudetakse kättesaamatuks, niipea kui säilitamise eesmärk langeb ära. Säilitamine võib lisaks sellele toimuda siis, kui Euroopa või oma riigi seaduseandja on selle sätestanud vastutava töötleja suhtes kohaldatavates liidu määrustes, seadustes või muudes õigusaktides. Andmete kättesaamatuks muutmine või kustutamine toimub ka siis, kui nimetatud normides ettenähtud säilitamisaeg möödub, välja arvatud siis, kui esineb andmete edasise säilitamise vajadus lepingu sõlmimiseks või lepingu täitmiseks.


2. Veebisaidi kättesaadavaks tegemine ja logifailide koostamine

2.1. Andmetöötluse kirjeldus ja ulatus


Meie veebisaidi igal avamisel kogub meie süsteem automatiseeritud andmeid ja teavet selle arvuti arvutisüsteemilt, kust veebisaidile siseneti.


Seejuures kogutakse järgmisi andmeid:


1. info brauseritüübi ja kasutatud versiooni kohta;
2. kasutaja operatsioonisüsteem;  
3. kasutaja internetiteenuste pakkuja;  
4. kasutaja IP-aadress;  
5. juurdepääsu kuupäev ja kellaaeg;  
6. veebisaidid, millelt kasutaja süsteem meie veebisaidile saabus;  
7. veebisaidid, millele kasutaja süsteem meie veebisaidi kaudu suundub.


Logifailid sisaldavad IP-aadresse või muid andmeid, mis võimaldavad luua seose kasutajaga. See võib olla näiteks siis nii, kui link veebisaidile, millelt kasutaja veebisaidile saabus või link veebisaidile, millele kasutaja suundub, sisaldab isikuandmeid.


Need andmed salvestatakse samuti meie süsteemi logifailides. See ei puuduta kasutaja IP-aadressi ega muid andmeid, mis võimaldavad andmete seostamist mingi kasutajaga. Nende andmete säilitamist koos kasutaja teiste isikuandmetega ei toimu.


2.2. Andmetöötluse õiguslik alus


Andmete ja logifailide ajutise säilitamise õiguslikuks aluseks on isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkt f.


2.3. Andmetöötluse eesmärk  


IP-aadressi ajutine salvestamine süsteemi poolt on vajalik, selleks et veebisait oleks kasutaja arvutile kättesaadav. Selleks tuleb salvestada kasutaja IP-aadress kogu saidil viibimise ajaks. 


Logifailide salvestamine toimub selleks, et tagada veebisaidi töötamine. Peale selle on need andmed mõeldud meie veebisaidi optimeerimiseks ja meie infotehnoloogiliste süsteemide turvalisuse tagamiseks. Andmete hindamist turustamise eesmärgil sellega seoses ei toimu.


Need on eesmärgid, milles seisneb ka meie õigustatud huvi andmetöötluse vastu isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti f järgi.


2.4. Säilitamise ajavahemik


Andmed kustutatakse, niipea kui neid kogumise eesmärgi saavutamiseks enam vaja ei ole. Andmete kogumise korral veebisaidi kättesaadavaks tegemiseks on see siis nii, kui vastav seanss on lõppenud.   


Logifailides andmete salvestamise korral on see hiljemalt seitsme päeva möödudes nii. Sellest pikem säilitamine on võimalik. Sel juhul kasutajate IP-aadressid kustutatakse või võõritatakse, nii et seda ei ole enam võimalik seostada külastava kliendiga.


2.5. Vastuväite esitamise ja kõrvaldamise võimalus


Andmete kogumine veebisaidi kättesaadavaks tegemiseks ja logifailides andmete salvestamine on veebisaidi töötamiseks tingimata vajalik. Seetõttu ei ole kasutajal mitte mingit vastuväite esitamise võimalust.


3. Küpsiste kasutamine  

3.1.1. Andmetöötluse kirjeldus ja ulatus (surfamiskäitumise analüüs)


Me kasutame oma veebisaidil küpsiseid, selleks et me saaksime analüüsida kasutajate surfamiskäitumist. Sel viisil saab edastada järgmisi andmeid:


1. sisestatud otsingud;
2. saidi külastamise sagedus;
3. veebisaidi funktsioonide kasutamine.


Sel viisil kogutud kasutajate andmed pseudonümiseeritakse tehniliste meetmete abil. Seetõttu ei ole neid andmeid enam võimalik seostada külastava kasutajaga. Neid andmeid ei salvestata mitte koos kasutaja muude isikuandmetega.


3.1.2. Andmetöötluse kirjeldus ja ulatus (ostukorvi funktsioon)


Mõned küpsised jäävad teie arvutisse pidevalt ja võimaldavad meil teie arvuti teie järgmisel külastusel uuesti ära tunda (pidevad küpsised). Meie partneritel ei ole lubatud ei koguda, töödelda ega kasutada isikuandmeid, mis on saadud meie veebisaidi kaudu küpsiste abil. Enamik brausereid aktsepteerivad küpsiseid standardselt. Te saate turvaseadistustes ajutisi ja salvestatud küpsiseid üksteisest sõltumatult lubada või keelata. Kui te küpsised deaktiveerite, siis teatud asjaoludel ei saa te meie veebisaidi teatud funktsioone kasutada, võib esineda, et mõnesid veebisaite ei kuvata korrektselt. Selleks et meie ostukorvi kasutada, tuleb ajutised küpsised lubada! Meie küpsistes salvestatud andmeid ei seostata Teie isikuandmetega (nimi, aadress jne). Ilma teie selgesõnalise nõusolekuta ei seosta me oma küpsistes salvestatud andmeid teie isikuandmetega (nimi, aadress jne).


3.2. Andmete kogumine Google-Analytics’i teenust kasutades


Meie veebisait kasutab veebianalüüsi teenusepakkujat Google-Analytics, Google inc. Google-Analytics kasutab niinimetatud „küpsiseid“. Seejuures on tegemist tekstifailidega, mis salvestatakse teie arvutisse ja mis võimaldavad analüüsida seda, kuidas te veebisaiti kasutate. Informatsiooni kogutakse näiteks operatsioonisüsteemi, brauseri, teie IP-aadressi, teie poolt eelnevalt külastatud veebisaidi [Referrer-URL] kohta ning kuupäeva ja kellaaja kohta, millal te meie veebisaiti külastasite. Selle tekstifaili koostatud teave selle kohta, kuidas te meie veebisaiti kasutate, edastatakse Google’i USAs asuvale serverile ja salvestatakse seal. Google kasutab seda informatsiooni, et hinnata seda, kuidas te meie veebisaiti kasutate, selleks et koostada raporteid veebisaidil toimuva kohta veebisaidi operaatoritele ning selleks et pakkuda veebisaidi kasutamise ja interneti kasutamisega seotud teisi teenuseid. Kui see on seadusega sätestatud või kui kolmandad isikud töötlevad neid andmeid Google’i tellimusel, annab Google selle informatsiooni edasi ka kolmandatele isikutele. See kasutamine toimub anonümiseeritult või pseudonümiseeritult. Lähemat teavet selle kohta saate otse Google’ilt. Palun klikake siia.


3.3. Andmetöötluse õiguslik alus


Küpsiseid kasutades isikuandmete töötlemise õiguslikuks aluseks on isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkt f.


3.4. Andmetöötluse eesmärk


Analüüsiküpsiste kasutamine toimub sel eesmärgil, et parandada meie veebisaidi kvaliteeti ja selle sisu. Analüüsiküpsiste kaudu saame teada, kuidas veebisaiti kasutatakse ja nii saame oma pakkumist pidevalt optimeerida. 
Need on eesmärgid, milles seisneb ka meie õigustatud huvi isikuandmete töötlemise vastu isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti f järgi. 


3.5. Säilitamise ajavahemik, vastuväite esitamise ja kõrvaldamise võimalus


Küpsised salvestatakse kasutaja arvutisse ja edastatakse sealt meie saidile. Seetõttu on teil kasutajana ka täielik kontroll küpsiste kasutamise üle. Teie internetibrauseris seadistusi muutes saate te küpsiste edastamise deaktiveerida või seda piirata. Juba salvestatud küpsised saab igal ajal kustutada. See võib toimuda ka automatiseeritult. Kui küpsised meie veebisaidi jaoks deaktiveeritakse, siis ei saa võib-olla veebisaidi kõiki funktsioone enam täies ulatuses kasutada.
Flash-küpsiste edastamist ei saa takistada küll brauseri seadistuste abil, kuid seda saab teha Flash Player‘i seadistusi muutes.


4. Uudiskiri [Newsletter]

4.1. Andmetöötluse kirjeldus ja ulatus


Meie internetileheküljel saab aboneerida tasuta uudiskirja. Seejuures edastatakse meile uudiskirja tellimuse registreerimisel need andmed, mis on sisestusmaskis. 
Registreerimisel kogutakse peale selle veel järgmised andmed:


1. juurdepääseva arvuti IP-aadress;
2. registreerimise kuupäev ja kellaaeg.


Registreerimise käigus võetakse teilt nõusolek andmete töötlemiseks ja juhitakse teie tähelepanu käesolevale andmekaitsedeklaratsioonile. 
Andmeid kasutatakse eranditult uudiskirja saatmiseks.


Me kasutame oma uudiskirja saatmiseks e-kirja turunduse pakkujat MailChimp. MailChimpi puhul on tegemist pakkumisega ettevõttelt The Rocket Science Group, LLC, 512 Means Street, Suite 404, Atlanta, GA 30318 („Rocket”). Rocket rakendab niinimetatud Privacy Shield lepingut, mis on andmekaitsealane kokkulepe Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide vahel.
Registreerimisel salvestatud andmed edastatakse Rocketile ja Rocket säilitab neid. Kolmandatele isikutele ei edastata andmeid, mis registreerimisel sisestati. Pärast registreerimist saadab MailChimp teile e-kirja teie registreerumise kinnitamiseks. Peale selle pakub MailChimp erinevaid analüüsivõimalusi selle kohta, kuidas saadetud uudiskiri avatakse ja kuidas seda kasutatakse, nt kui paljudele kasutajatele e-kiri saadeti, kas e-kirja saamisest keelduti ja kas pärast e-kirja saamist kustutasid paljud kasutajad end listist. Need analüüsivad hõlmavad aga üksnes rühmi ja me ei kasuta seda mitte individuaalseks hindamiseks. MailChimp kasutab peale selle Google, Inc-i analüüsimise tööriista Google Analytics ja kaasab selle teatud asjaoludel uudiskirja. Edasist üksikasjalikku infot Google Analyticsi kohta leiate te sellest andmekaitsedeklaratsioonist „Andmete kogumine Google Analyticsi kasutamisel“.
Edasist infot MailChimpis kehtiva andmekaitse kohta saate aadressilt http://mailchimp.com/legal/privacy/.


GetResponse


Me kasutame e-kirjade ja uudiskirja (Newsletter) saatmiseks teenuse pakkujat (tellimuse töötlejat) GetResponse. GetResponse Sp.z o.o., ul. ARKONSKA 6/A3, 80-387 GDANSK, Poola, töötleb meie tellimusel teie isikuandmeid. Sel otstarbel salvestab ka GetResponse teie andmed. GetResponse pakub meile hindamisvõimalusi selle kohta, kuidas meie uudiskirja avatakse ja kasutatakse. Mis puudutab uudiskirja, siis teie andmeid ei edastata kolmandatele isikutele ja GetResponse ei saa endale mitte mingit õigust nende andmete edastamiseks.


Teenuse pakkuja töötleb iga interaktsiooni puhul vähemalt järgmisi andmeid:


- teie IP-aadress;
- kuupäev;
- teie e-kirja pealkirjarida;
- teie serveripäringule vastamisajad;
- serveripäringu kellaaeg;
- e-kirja aadress.


GetResponse Landing-Page


GetResponse‘i kaudu kuvatavaid sisusid  saab hostida ka GetResponse‘i Landing-Page’il. Teie kui kasutaja jaoks tähendab see seda, et teid suunatakse e-kirjas või uudiskirjas olevale lingile klikkimisel GetResponse‘i all-lehele. See optsioon pakub meile võimaluse, et te saate sujuva kasutajaelamuse, ja hostida meie uuringuid ja artikleid (selleks et vajadusel teile neid kuvada).


GetResponse kogub ja salvestab nende veebisaidilt tehtava iga faili päringu korral järgmised andmed:


- IP-aadress;
- veebisait, millelt vastav failipäring tehti;
- faili nimi;
- päringu kuupäev ja kellaaeg;
- ülekantud andmekogus ja
- teade selle kohta, kas päring oli edukas.


Neid juurdepääsuandmeid kasutatakse eranditult isikustamata kujul meie veebipakkumise pidevaks parendamiseks ning statistilistel eesmärkidel. Nende andmete hindamiseks kasutab see veebisait muuhulgas Google Analytics‘it ja küpsiseid. Edasist infot GetResponse’i andmekaitse kohta leiate te aadressilt https://www.getresponse.de/email-marketing/legal/datenschutz.html.


4.2. Andmetöötluse õiguslik alus  


Andmete töötlemise õiguslikuks aluseks on pärast seda, kui kasutaja registreerub uudiskirja saamiseks, kasutaja nõusoleku olemasolu korral isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkt a.


4.3. Andmetöötluse eesmärk  


Kasutaja e-posti aadress võetakse selleks, et uudiskirja kätte toimetada.


Registreerimistoimingu käigus toimuvate teiste isikuandmete kogumine on mõeldud selleks, et takistada teenuste või kasutatud e-posti aadressi kuritarvitamist.


4.4. Säilitamise ajavahemik  


Andmed kustutatakse, niipea kui neid nende kogumise eesmärgi saavutamiseks enam vaja ei ole. Kasutaja e-posti aadressi säilitatakse järelikult nii kaua, kuni uudiskirja tellimus on aktiivne.


4.5. Vastuväite esitamise ja kõrvaldamise võimalus


Uudiskirja tellimuse võib asjaosaline kasutaja igal ajal lõpetada. Selleks otstarbeks on veebisaidil uudiskirja all olemas vastav nupp.


5. Registreerimine

5.1. Andmetöötluse kirjeldus ja ulatus


Internetilehel pakume kasutajatele võimalust end registreerida isikuandmeid esitades. Andmed sisestatakse krüpteeritud sisestusmaski ning need edastatakse teenuse pakkujale ja salvestatakse. Registreerimise käigus kogutakse järgmised andmed:


1. e-post;
2. parool;
3. pöördumine, eesnimi, perekonnanimi.


Registreerimise hetkel salvestatakse peale selle järgmised andmed:


1. kasutaja IP-aadress;
2. registreerimise kuupäev ja kellaaeg.


Registreerimise käigus võetakse kasutajalt nõusolek nende andmete töötlemiseks.


5.2. Registreerimine Single Sign-on tehnoloogia abil (Facebook, Google ja Amazon)


Me pakume teile võimalust registreerida end meie teenuse saamiseks Single Sign-on tehnoloogia abil. Täiendavalt ei ole seega enam võimalik registreeruda. Registreerumiseks suunatakse teid Single Sign-on tehnoloogiateenuse pakkuja soovitud saidile, kus te saate end oma kasutajaandmetega registreerida. Seeläbi seostatakse teie seal esitatud profiiliandmed meie teenusega. Tänu sellele seotusele saame me automaatselt igalt pakkujalt järgmise informatsiooni: eesnimi, perekonnanimi, e-posti aadress, kasutaja ID ja sugu.


Me kasutame nendest andmetest üksnes teie eesnime, perekonnanime, teie e-posti aadressi, kasutaja ID-d ja teie sugu. See informatsioon on lepingu sõlmimiseks tingimata vajalik, selleks et teid tuvastada.


Facebook-Connect 
Edasist informatsiooni Facebook-Connect‘i ja privaatsfääri seadistuste kohta leiate Facebook Inc. andmekaitsejuhistest ja kasutustingimustest.


Google Sign in 
Edasist informatsiooni Google Sign in‘i ja privaatsfääri seadistuste kohta leiate Google Inc. andmekaitsejuhistest ja kasutustingimustest.


Amazon Sign-on 
Edasist informatsiooni Amazon Sign-on‘i ja privaatsfääri seadistuste kohta leiate Amazon EU S.à r.l. andmekaitsejuhistest.


5.3. Andmetöötluse õiguslik alus  


Andmete töötlemise õiguslikuks aluseks on kasutaja nõusoleku korral isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkt a. 
Kui registreerimine on mõeldud kasutaja osalusel sõlmitud lepingu täitmiseks või lepingu sõlmimisele eelnevate meetmete võtmiseks, siis on isikuandmete töötlemise täiendavaks õiguslikuks aluseks isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkt b.


5.4. Andmetöötluse eesmärk


Kasutaja registreerimine on vajalik kasutaja osalusel sõlmitud lepingu täitmiseks või lepingu sõlmimisele eelnevate meetmete võtmiseks.


Registreerimisandmed on mõeldud meie netipoes tellimuste täitmiseks.


5.5. Säilitamise ajavahemik 


Andmed kustutatakse, niipea kui neid kogumise eesmärgi saavutamiseks enam vaja ei ole.


See on registreerimistoimingu teostamise ajal sõlmitud lepingu täitmiseks või lepingu sõlmimisele eelnevate meetmete võtmiseks siis nii, kui andmeid ei ole enam lepingu elluviimiseks vaja. Ka pärast lepingu sõlmimist võib esineda vajadus salvestada lepingupartneri isikuandmed, selleks et järgida lepingulisi või seaduslikke kohustusi.


5.6. Vastuväite esitamise ja kõrvaldamise võimalus


Kasutajana on teil igal ajal võimalik registreerimine tühistada. Teie kohta salvestatud andmeid saate te lasta igal ajal muuta.
Vastuväide saata e-posti või posti teel aadressile:


Wemax Group GmbH & Co.KG
Französische Straße 12
10117 Berlin


Faks: +49 30 208 478 250
E-post: [email protected]


Kui andmed on lepingu täitmiseks või lepingu sõlmimisele eelnevate meetmete võtmiseks vajalikud, on andmed enneaegselt võimalik kustutada üksnes siis, kui lepingulised või seaduslikud kohustused seda kustutamist ei takista.


6. Kontaktivorm, kommenteerimise funktsioon. telefon ja e-maili kontakt.

6.1. Andmetöötluse kirjeldus ja ulatus


Meie internetilehel on olemas kontaktvorm, mida võib kasutada elektrooniliseks kontaktivõtuks. Kui kasutaja kasutab seda võimalust, siis edastatakse meile sisestusmaskis sisestatud andmed ja salvestatakse. Need andmed on järgmised:


1. tellimisnumber;
2. telefoninumber;
3. ees ja perekonnanimi;
4. VIN;
5. koodinumbrid.


Teate saatmise hetkel salvestatakse peale selle järgmised andmed:


1. kasutaja IP-aadress;
2. registreerimise kuupäev ja kellaaeg.


Saatmistoimingu käigus võetakse teilt andmete töötlemiseks teie nõusolek ja juhitakse tähelepanu käesolevale andmekaitsedeklaratsioonile. 
Alternatiivselt on võimalik kontakti võtta ka olemasoleva e-posti aadressi kaudu. Sel juhul salvestatakse kasutaja e-posti teel edastatud isikuandmed.


Andmeid kasutatakse eranditult suhtlemise töötlemiseks.


Saate meiega ühendust võtta ka telefoni teel. Kui annate meile telefonikõne alguses loa, salvestame vestluse. Kõne ajal jagatud informatsiooni kasutame, et koolitada oma kõnekeskuse klienditeeninduse agente kvaliteeti tagama. Salvestus kustutatakse maksimaalselt 6 kuu möödudes, välja arvatud juhul, kui pikem säilitamine on juriidiliselt nõutud või lubatud. Teie nõusolek on vastavalt GDPR-i artikli 6, lõige 1, punkti a kohaselt registreerimise seaduslik alus.

6.1.1. Andmete kogumine, töötlemine ja kasutamine hindamisportaali Trustpilot jaoks

Pakume teile võimalust anda hindamisportaali www.trustpilot.de kaudu hinnanguid meie teenuste kohta. Seejuures kehtivad Trustpiloti tingimused ja andmekaitse eeskirjad, mis on avaldatud aadressidel http://legal.trustpilot.de/end-user-privacy-terms ja http://legal.trustpilot.de/end-user-terms-and-conditions. Kui te osalete selles hindamissüsteemis (teie registreerumine oleks vajalik), siis avaldatakse teie hinnang meie ning Trustpiloti ja tema partnerite veebisaitidel.

Me edastame Trustpilotile kasutamiseks teie e-posti aadressi, teie ees- ja perekonnanime ning meie poolt genereeritud tellimuse numbri ettevõttele Trustpilot A/S, Pilestræde 58, 5. korrus, 1112 Kopenhaagen, Taani ([email protected]). Trustpilot saadab teile meie tellimusel hindamises osalemise kutseid. Isikuandmete töötlemine toimub isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti f järgi, selleks et õigustatud huvi korral saada kasutajatelt hinnangut ning luua selliselt usaldusväärne alus veebisaidi kasutamiseks. Teil on õigus põhjustel, mis tulenevad teie erilisest situatsioonist, igal ajal isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punktil f põhineva teid puudutavate isikuandmete töötlemisest keelduda.


6.2. Andmetöötluse õiguslik alus


Andmete töötlemise õiguslikuks aluseks on kasutaja nõusoleku korral isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkt a.


E-posti saatmise käigus edastatavate andmete töötlemise õiguslikuks aluseks on isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkt f. Kui e-posti teel võetav kontakt on suunatud lepingu sõlmimisele, siis on andmete töötlemise õiguslikuks aluseks isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkt b.


6.3. Andmetöötluse eesmärk 


Sisestusmaskist pärit isikuandmete töötlemine on mõeldud üksnes kontaktivõtu menetlemiseks. E-posti teel kontaktivõtu korral on siin vajalik õigustatud huvi isikuandmete töötlemise vastu samuti olemas. 
Muud saatmistoimingu käigus töödeldud isikuandmed on mõeldud selleks, et takistada kontaktvormi kuritarvitamist ja tagada meie infotehniliste süsteemide turvalisus.


6.4. Säilitamise ajavahemik 


Andmed kustutatakse, niipea kui neid kogumise eesmärgi saavutamiseks enam vaja ei ole. See on kontaktvormi sisestusmaskist pärit isikuandmete ja selliste andmete puhul, mis edastatakse e-posti teel, siis nii, kui vastav suhtlemine kasutajaga on lõppenud. Suhtlemine on lõppenud siis, kui asjaoludest on näha, et asjaomane asjade seis on lõplikult välja selgitatud.
Saatmistoimingu käigus täiendavalt kogutud isikuandmed kustutatakse hiljemalt seitsme päeva möödumisel.


6.5. Vastuväite esitamise ja kõrvaldamise võimalus  


Kasutajal on igal ajal võimalik oma isikuandmete töötlemise nõusolek tagasi võtta. Kui kasutaja võtab meiega kontakti e-posti teel, siis võib ta oma isikuandmete salvestamise peale esitada igal ajal vastuväite. Sellisel juhul ei saa suhtlemist jätkata.  
Vastuväide saata e-posti või posti teel aadressile:


Wemax Group GmbH & Co.KG
Französische Straße 12
10117 Berlin


Faks: +49 30 208 478 250
E-post: [email protected]


Kõik isikuandmed, mis kontaktivõtu käigus salvestatakse, sel juhul kustutatakse.


7. Push-teated Firebase Google’i kaudu

Me pakume oma veebisaidil Push-teadete tasuta osutamise teenust. Hiirega nupule „Luba“ klõpsates saab selle teenuse tellida. Teil on igal ajal oma brauseri seadistustes võimalik see tellimus lõpetada.


8. Sotsiaalmeedia

8.1. Google+


Meie saidid kasutavad Google +1 funktsioone. Teenuse pakkuja on Google Inc. 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043, USA. Info kogumine ja edastamine: Google +1 kaudu saate te avaldada oma informatsiooni kogu maailmas. Google +1 kaudu saate teie ja teised kasutajad Google’ilt ja meie partnertitelt isikustatud teavet. Google salvestab nii selle informatsiooni, mille te olete esitanud Google +1 all kui ka informatsiooni saitide kohta, mida te +1 ikoonile klikates vaatasite. Koos teie profiilinime ja teie fotoga võib teie +1 kuvada vihje korras Google’i teenistustes, nagu näiteks otsingutulemustes või teie Google’i profiilis või veebisaidi teistes kohtades ja interneti kuulutustes. Google salvestab info selle kohta, mida te +1 kaudu teete, selleks et parandada Google’i teenuseid teie ja teiste jaoks. Selleks et te saaksite Google +1 kasutada, on teil vaja kogu maailmas nähtavat, avalikku Google’i profiili, mis peab sisaldama vähemalt nime, mille te olete profiili jaoks valinud. Seda nime kasutatakse Google’i kõigis teenustes. Mõnedel juhtudel võib see nimi asendada ka mõnda teist nime, mida te olete oma Google’i konto kaudu teabe jagamisel kasutanud. Teie Google’i profiili identiteeti võib kuvada neile kasutajatele, kellele teie e-posti aadress on teada või kellel on muud infot, mis teid tuvastab. 
Kogutud info kasutamine. Lisaks ülal selgitatud kasutusotstarbele kasutatakse teie informatsiooni vastavalt Google’i kehtivatele andmekaitse eeskirjadele. Google võib avaldada koondatud statistikat kasutajate +1 tegevuste kohta või annab need kasutajatele ja partneritele edasi, nagu näiteks publisher, kuulutuste avaldajad või seotud veebisaidid.


8.2. Facebook


Meie saitidele on lõimitud sotsiaalvõrgustiku Facebook pistikprogrammid (plugin), teenuse pakkujaks on Facebook Inc., 1 Hacker Way, Menlo Park, California 94025, USA. Facebooki pistikprogrammid tunnete te meie saidil ära Facebooki logo või „Like Button“ (laiginupp) järgi. Facebooki pistikprogrammide ülevaate leiate siit: developers.facebook.com/docs/plugins/. Kui te külastate meie saite, siis luuakse pistikprogrammi abil otseühendus teie brauseri ja Facebooki serveri vahel. Facebook saab seeläbi info selle kohta, et te külastasite oma IP-aadressiga meie saiti. Kui te klikkate laiginupule siis, kui te olete sisse logitud oma Facebooki konto kaudu, saate te meie saitide sisu linkida oma Facebooki profiilil. Sellega saab Facebook meie saitide külastamist seostada teie kasutajakontoga. Me juhime tähelepanu sellele, et meie saitide pakkujuna ei tea, mis on edastatud andmete sisu ning kuidas Facebook seda kasutab. Edasist infot selle kohta leiate Facebooki andmekaitsedeklaratsioonist aadressilt de-de.facebook.com/policy.php.
Kui te ei soovi, et Facebook saab seostada meie saitide külastamist teie Facebooki kasutajakontoga, siis logige end palun oma Facebooki kasutajakontost välja.


8.3. Twitter


Meie saitidel kasutatakse Twitteri funktsioone. Neid funktsioone pakub Twitter Inc., 1355 Market Street, Suite 900, San Francisco, CA 94103, USA. Twitteri kasutamisel ja selle funktsiooni „Re-Tweet“ kasutamisel seostatakse teie poolt külastatud veebisaidid teie Twitteri kontoga ja need tehakse teistele kasutajatele teatavaks. Seejuures edastatakse andmed ka Twitterile. Me juhime tähelepanu sellele, et meie saitide pakkujuna ei tea, mis on edastatud andmete sisu ning kuidas Twitter seda kasutab. Edasist infot selle kohta leiate Twitteri andmekaitsedeklaratsioonist aadressilt twitter.com/privacy.
Teie andmekaitset puudutavaid seadistusi Twitteris saate muuta oma konto seadistustes aadressil twitter.com/account/settings.


8.4. Instagram


Meie saitidel kasutatakse Instagrami funktsioone. Neid funktsioone pakub Instagram Inc., 1601 Willow Road, Menlo Park, CA, 94025, USA. Kui te olete oma Instagrami kontol sisse logitud, saate te Instagrami ikoonile klikates linkida meie saitide sisu oma Instagrami profiiliga. Sellega saab Instagram meie saitide külastamist seostada teie kasutajakontoga. Me juhime tähelepanu sellele, et meie saitide pakkujuna ei tea, mis on edastatud andmete sisu ning kuidas Instagram seda kasutab.
Edasist infot selle kohta leiate Instagrami andmekaitsedeklaratsioonist aadressilt http://instagram.com/about/legal/privacy/.


8.5. Pinterest


Meie saitidel kasutame sotsiaalvõrgustiku Pinterest sotsiaalseid pistikprogramme (social plugin). Nende pakkuja on Pinterest Inc., 635 High Street, Palo Alto, CA, 94301, USA („Pinterest“). Kui te külastate sellist pistikprogrammi sisaldavat saiti, siis loob teie brauser otseühenduse Pinteresti serveritega. Pistikprogramm edastab seejuures protokolliandmed Pinteresti serverile USAs. Need protokolliandmed võivad sisaldada teie IP-aadressi, külastatud veebisaitide aadresse, mis võivad samuti sisaldada Pinteresti funktsioone, brauseri liiki ja seadistusi, päringu kuupäeva ja kellaaega, teie Pinteresti kasutusviisi ja küpsiseid. Edasist infot andmete eesmärgi, ulatuse, edasise töötlemise ja kasutamise kohta Pinteresti poolt ning teie sellekohaseid õigusi ja võimalusi teie eraelu kaitsmiseks leiate Pinteresti andmekaitsejuhistest aadressilt https://about.pinterest.com/de/privacy-policy.


8.6. Youtube


Vastutav töötleja on lõiminud sellele interneti saidile YouTube’i komponendid. YouTube on internetis videoportaal, mis võimaldab publisheridel panna oma videoklipid tasuta üles ning mis võimaldab teistel kasutajatel samuti tasuta neid vaadata, hinnata ja kommenteerida. YouTube lubab avaldada mistahes liiki videoid, mistõttu selle portaali kaudu saab vaadata terveid filme ja telesaateid, aga ka muusikavideoid, treilerid või kasutajate endi poolt valmistatud videoid.
YouTube’i teenuse pakkuja on YouTube, LLC, 901 Cherry Ave., San Bruno, CA 94066, USA. YouTube, LLC on Google Inc., 1600 Amphitheatre Pkwy, Mountain View, CA 94043-1351, USA, tütarettevõte.
Selle veebisaidi iga üksiku lehe külastamisel, mida vastutav töötleja käitab ja millele on lõimitud YouTube’i komponendid (YouTube’i videod), saab netibrauser asjaosalise isiku infotehnoloogilises süsteemis automaatselt vastava YouTube’i komponendi korralduse laadida alla YouTube’i vastavate YouTube’i komponentide kujutuse. Edasist infot YouTube’i kohta saate aadressilt https://www.youtube.com/yt/about/de/. Selle tehnilise menetluse raames saavad YouTube ja Google teada, millist meie veebisaidi konkreetset alalehte asjaosaline isik külastab.
Kui asjaosaline isik on samal ajal YouTube’is sisse logitud, tuvastab YouTube YouTube’i videot sisaldava alalehe külastamisel, millist meie veebisaidi konkreetset alalehte asjaosaline isik külastab. YouTube ja Google koguvad seda infot ning seostavad selle asjaosalise isiku vastava YouTube’i kontoga.
YouTube ja Google saavad YouTube’i komponentide kaudu siis alati infot selle kohta, et asjaosaline isik külastas meie veebisaiti, kui asjaosaline isik oli meie veebisaidi külastamise ajal samaaegselt YouTube’is sisse logitud; see toimub sõltumata sellest, kas asjaosaline isik YouTube’i videole klikkab või mitte. Kui asjaosaline isik ei soovi selle informatsiooni edastamist YouTube’ile ja Google’ile, saab ta seda edastamist takistada sellega, et logib end enne meie veebisaidi külastamist oma YouTube’i kontolt välja.
YouTube’i poolt avaldatud andmekaitse eeskirjad, millega saab tutvuda aadressil https://www.google.de/intl/de/policies/privacy/, annavad informatsiooni selle kohta, kuidas YouTube ja Google isikuandmeid koguvad, töötlevad ja kasutavad.


9. Andmesubjekti õigused

Järgnev loetelu hõlmab andmesubjekti kõiki õigusi isikuandmete kaitse üldmääruse järgi. Nimetama ei pea neid õigusi, mis oma veebisaidi jaoks tähtsust ei oma. Seega saab loetelu lühendada.
Kui teie isikuandmeid töödeldakse, siis olete te andmesubjekt isikuandmete kaitse üldmääruse tähenduses ja teil on vastutava töötleja suhtes järgmised õigused:


9.1. Õigus tutvuda andmetega


Te võite nõuda vastutavalt töötlejalt kinnitust selle kohta, kas me töötleme teid käsitlevaid isikuandmeid.  
Kui sellise töötlemisega on tegemist, võite nõuda vastutavalt töötlejalt teavet järgmise informatsiooni kohta:


1. eesmärk, milleks isikuandmeid töödeldakse;
2. asjaomaste isikuandmete liigid, mida töödeldakse;
3. vastuvõtjad või vastuvõtjate kategooriad, kellele teie isikuandmeid on avalikustatud või avalikustatakse;
4. kavandatav isikuandmete säilitamise ajavahemik või, kui konkreetsed andmed selleks ei ole võimalikud, sellise ajavahemiku määramise kriteeriumid;
5. teave õiguse kohta taotleda vastutavalt töötlejalt teid puudutavate isikuandmete parandamist, kustutamist või töötlemise piiramist või esitada vastuväide sellisele isikuandmete töötlemisele;
6. teave õiguse kohta esitada kaebus järelevalveasutusele;
7. kui isikuandmeid ei koguta andmesubjektilt, siis olemasolev teave nende allika kohta;
8. teave isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 22 lõigetes 1 ja 4 osutatud automatiseeritud otsuste, sealhulgas profiilianalüüsi tegemise kohta ning – vähemalt nendel juhtudel – sisuline teave kasutatava loogika ja selle kohta, millised on sellise töötlemise tähtsus ja prognoositavad tagajärjed andmesubjekti jaoks.


Teil on õigus nõuda teavet selle kohta, kas teid puudutavaid isikuandmeid edastatakse kolmandale riigile või rahvusvahelisele organisatsioonile. Sellega seoses võite te saada teavet edastamisega seoses isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 46 kohaselt kehtestatavatest asjakohastest kaitsemeetmetest.


9.2. Õigus andmete parandamisele


Teil on õigus nõuda, et vastutav töötleja parandaks ja/või täiendaks töödeldud teid puudutavad ebaõiged või mittetäielikud isikuandmed. Vastutav töötleja peab paranduse teostama põhjendamatu viivituseta.


9.3. Õigus isikuandmete töötlemise piiramisele


Järgmistel juhtudel saate te nõuda teid puudutavate isikuandmete töötlemise piiramist:


1. kui te vaidlustate teid puudutavate isikuandmete õigsuse ajaks, mis võimaldab vastutaval töötlejal isikuandmete õigsust kontrollida;
2. isikuandmete töötlemine on ebaseaduslik, kuid te ei taotle isikuandmete kustutamist, vaid selle asemel isikuandmete kasutamise piiramist;
3. vastutav töötleja ei vaja isikuandmeid enam töötlemise eesmärgil, kuid need on teile vajalikud õigusnõuete koostamiseks, esitamiseks või kaitsmiseks, või
4. kui te olete esitanud isikuandmete töötlemise suhtes isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 21 lõike 1 kohaselt vastuväite ja kuni kontrollitakse, kas vastutava töötleja õiguspärased põhjused kaaluvad üles teie põhjused.


Kui teid puudutavate isikuandmete töötlemist on piiratud, võib selliseid isikuandmeid töödelda – välja arvatud säilitamine – ainult teie nõusolekul või õigusnõuete koostamiseks, esitamiseks või kaitsmiseks või teise füüsilise või juriidilise isiku õiguste kaitsmiseks või seoses liidu või liikmesriigi olulise avaliku huviga.
Kui isikuandmete töötlemist piirati ülalnimetatud juhtudel, teavitab vastutav töötleja teid enne isikuandmete töötlemise piiramise lõpetamist.


9.4. Õigus andmete kustutamisele  


9.4.1. Kustutamiskohustus


Te võite nõuda, et vastutav töötleja kustutaks põhjendamatu viivituseta teid puudutavad isikuandmed ja vastutav töötleja on kohustatud kustutama need isikuandmed põhjendamatu viivituseta, kui kehtib üks järgmistest asjaoludest:


1. Teid puudutavaid isikuandmeid ei ole enam vaja sellel eesmärgil, millega seoses need on kogutud või muul viisil töödeldud.
2. Te võtate töötlemiseks antud nõusoleku tagasi vastavalt isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punktile a või artikli 9 lõike 2 punktile a ning puudub muu õiguslik alus isikuandmete töötlemiseks.
3. Te esitate vastuväite isikuandmete töötlemise suhtes isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 21 lõike 1 kohaselt ja töötlemiseks pole ülekaalukaid õiguspäraseid põhjuseid või te esitate vastuväite isikuandmete töötlemise suhtes artikli 21 lõike 2 kohaselt.
4. Teid puudutavaid isikuandmeid on töödeldud ebaseaduslikult.
5. Teid puudutavad isikuandmed tuleb kustutada selleks, et täita vastutava töötleja suhtes kohaldatava liidu või liikmesriigi õigusega ette nähtud juriidilist kohustust.
6. Teid puudutavaid isikuandmeid koguti seoses isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 8 lõikes 1 osutatud infoühiskonna teenuste pakkumisega.


9.4.2. Teave kolmandatele isikutele


Juhul kui vastutav töötleja on teid puudutavad isikuandmed avalikustanud ja peab isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 17 lõike 1 kohaselt isikuandmed kustutama, võtab vastutav töötleja kättesaadavat tehnoloogiat ja rakendamise kulusid arvestades tarvitusele mõistlikud abinõud, sealhulgas tehnilised meetmed, et teavitada kõnealuseid isikuandmeid töötlevaid vastutavaid töötlejaid sellest, et teie andmesubjektina taotlete neilt kõnealustele isikuandmetele osutavate linkide või andmekoopiate või -korduste kustutamist.


9.4.3. Erandid


Õigust andmete kustutamisele ei kohaldata sel määral, mil isikuandmete töötlemine on vajalik


1. sõna- ja teabevabaduse õiguse teostamiseks;
2. selleks, et täita vastutava töötleja suhtes kohaldatava liidu või liikmesriigi õigusega ette nähtud juriidilist kohustust, mis näeb ette isikuandmete töötlemise, või täita avalikes huvides olevat ülesannet või teostada vastutava töötleja avalikku võimu;
3. rahvatervise valdkonnas avaliku huviga seotud põhjustel kooskõlas isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 9 lõike 2 punktidega h ja i ning artikli 9 lõikega 3;
4. avalikes huvides toimuva arhiveerimise, teadus- või ajaloouuringute või statistilisel eesmärgil kooskõlas isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 89 lõikega 1 sel määral, mil lõikes (3) osutatud õigus tõenäoliselt muudab sellise töötlemise eesmärgi saavutamise võimatuks või häirib seda suurel määral, või
5. õigusnõuete koostamiseks, esitamiseks või kaitsmiseks.


9.5. Õigus olla teavitatud


Kui te olete isikuandmete parandamise, kustutamise või isikuandmete töötlemise piiramise õigust vastutava töötleja suhtes kasutanud, on vastutav töötleja kohustatud kõigile vastuvõtjatele, kellele teid puudutavad isikuandmed on avaldatud, edastama teabe selle isikuandmete parandamise või kustutamise või töötlemise piiramise kohta, välja arvatud juhul, kui see osutub võimatuks või nõuab ebaproportsionaalseid jõupingutusi.
Teil on õigus saada vastutavalt töötlejalt teavet nende vastuvõtjate kohta.


9.6. Andmete ülekandmise õigus


Teil on õigus saada teid puudutavaid isikuandmeid, mida te olete vastutavale töötlejale esitanud, struktureeritud, üldkasutatavas vormingus ning masinloetaval kujul. Peale selle on teil õigus edastada need andmed teisele vastutavale töötlejale, ilma et vastutav töötleja, kellele kõnealused isikuandmed on esitatud, seda takistaks, kui


1. töötlemine põhineb isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punktis a või artikli 9 lõike 2 punktis a osutatud nõusolekul või artikli 6 lõike 1 punktis b osutatud lepingul ning
2. töödeldakse automatiseeritult.

Kui te kasutate seda õigust, on teil peale selle õigus nõuda, et vastutav töötleja edastab teid puudutavaid isikuandmed otse teisele vastutavale töötlejale, kui see on tehniliselt teostatav.    See ei tohi kahjustada teiste isikute õigusi ja vabadusi.


Seda andmete ülekandmise õigust ei kohaldata isikuandmete töötlemise suhtes, mis on vajalik avalikes huvides oleva ülesande täitmiseks või vastutava töötleja avaliku võimu teostamiseks.


9.7. Õigus esitada vastuväiteid


Teil on õigus oma konkreetsest olukorrast lähtudes esitada igal ajal vastuväiteid teid puudutavate isikuandmete töötlemise suhtes, mis toimub isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti e või f alusel, sealhulgas ka nendele sätetele tugineva profiilianalüüsi suhtes.  
Vastutav töötleja ei töötle teid puudutavaid isikuandmeid edasi, välja arvatud juhul, kui vastutav töötleja tõendab, et töödeldakse mõjuval õiguspärasel põhjusel, mis kaalub üles teie huvid, õigused ja vabadused, või õigusnõuete koostamise, esitamise või kaitsmise eesmärgil.  
Teid puudutavate isikuandmete töötlemisel otseturunduse eesmärgil on teil õigus esitada igal ajal vastuväiteid teid puudutavate isikuandmete töötlemise suhtes sellisel turunduslikul eesmärgil, sealhulgas ka profiilianalüüsi suhtes sel määral, mil see on seotud kõnealuse otseturundusega. 
Kui te esitate vastuväiteid otseturunduse eesmärgil toimuva teid puudutavate isikuandmete töötlemise suhtes, ei tohi teid puudutavaid isikuandmeid sellisel eesmärgil enam töödelda. 
Infoühiskonna teenuste kasutamisega seoses – ja direktiivi 2002/58/EÜ sätetest olenemata – saate te kasutada oma õigust esitada vastuväiteid, tehes seda automatiseeritud vahendite teel, mis põhinevad tehnilistel kirjeldustel.


9.8. Õigus andmekaitsealase nõusolekuavalduse tagasivõtmiseks


Teil on õigus oma andmekaitsealane nõusolekuavaldus igal ajal tagasi võtta. Nõusoleku tagasivõtmine ei mõjuta enne tagasivõtmist nõusoleku alusel toimunud isikuandmete töötlemise seaduslikkust.


9.9. Automatiseeritud töötlusel põhinevate üksikotsuste tegemine, sealhulgas profiilianalüüs


Teil on õigus, et teie kohta ei võetaks otsust, mis põhineb üksnes automatiseeritud töötlusel – sealhulgas profiilianalüüsil – mis toob kaasa teid puudutavaid õiguslikke tagajärgi või avaldab teile märkimisväärset mõju. Seda ei kohaldata, kui otsus


1. on vajalik teie ja vastutava töötleja vahelise lepingu sõlmimiseks või täitmiseks;
2. on lubatud vastutava töötleja suhtes kohaldatava liidu või liikmesriigi õigusega, milles on sätestatud ka asjakohased meetmed teie õiguste ja vabaduste ning teie õigustatud huvide kaitsmiseks, või
3. põhineb teie selgesõnalisel nõusolekul.


Need otsused ei tohi mõistagi põhineda isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 9 lõikes 1 osutatud isikuandmete eriliikidel, välja arvatud juhul, kui kohaldatakse artikli 9 lõike 2 punkti a või g ning kehtestatud on asjakohased meetmed teie õiguste, vabaduste ja teie õigustatud huvide kaitsmiseks.


Punktides 1 ja 3 osutatud juhtudel rakendab vastutav töötleja asjakohaseid meetmeid, et kaitsta teie õigusi ja vabadusi ning teie õigustatud huve, vähemalt õigust otsesele isiklikule kontaktile vastutava töötlejaga, et väljendada oma seisukohta ja vaidlustada otsus.


9.10. Õigus esitada järelevalveasutusele kaebus


Ilma et see piiraks muude halduslike või õiguslike kaitsevahendite kohaldamist, on teil õigus esitada kaebus järelevalveasutusele, eelkõige liikmesriigis, kus on teie alaline elukoht, teie töökoht või väidetava rikkumise toimumiskoht, kui teie olete seisukohal, et teid puudutavate isikuandmete töötlemine rikub käesolevat isikuandmete kaitse üldmäärust.


Järelevalveasutus, kellele kaebus esitatakse, teavitab kaebuse esitajat kaebuse menetlemise käigust ja tulemustest, sealhulgas isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 78 kohasest õiguskaitsevahendi kasutamise võimalusest.