Kauba tagastamine
14 päevane tagastamisõigus kõigile varuosad
14 päeva

Teil on14 päevane tagastusõigus oma Osad kataloog

Rohkem

Makse

Järgmised makseviisid on saadaval meie autovaruosad e-poes

 • Ostke varuosad ja makske kasutades krediitkaardid – MasterCard, Visa, American Express
 • Paypal võimaldab kiire ostmise autovaruosad – PayPal
 • Ostke varuosad standard ettemaksu meetodiga – Pangaülekanne
 • Ostke autoosad kohese internetipanga ülekandega – Trustly - Otse maksmine

Rohkem

Kohaletoomine

Pärast tellimuse teostamist meie varuosad poes, saate valida oma kulleri

DHL GLS & UPS toimetavad teie tellimuse varuosad mugavalt teie koju või töökotta
Tasuta kohaletoimetus alates 300 €

Rohkem

Eesti
 • euautoteile.de Saksamaa Deutschland
 • euautoteile.at Austria Österreich
 • euautoteile.ch Šveits Schweiz
 • euautopieces.fr Prantsusmaa France
 • flags_img_alt_it Italia
 • euautorecambios.es Hispaanias España
 • euautoczesci.pl Poola Polska
 • euautopiese.ro Rumeenias România
 • euautoonderdelîn.nl Holland Nederland
 • euantallaktika.gr Kreeka Ελλάδα
 • euautopecas.pt Portugal Portugal
 • euautoonderdelen.be Belgia België
 • euautodily.cz Tšehhi Česká republika
 • eualkatresz.hu Ungari Magyarország
 • eurobildelar.se Rootsi Sverige
 • euavtochasti.bg Bulgaaria България
 • euautodele.dk Taani Danmark
 • euvaraosat.fi Soome Suomi
 • euspares.co.uk Suurbritannia United Kingdom
 • euavtodeli.si Sloveenia Slovenija
 • euroautodiely.sk Slovakkia Slovensko
 • euautodalys.lt Leedu Lietuva
 • euautodalas.lv Läti Latvija
 • euautodeler.co.no Norra Norge
0,00 € #
27-3254
Registreeru
Logi sisse

Sisestage oma meiliaadress ja parool

Unustasid parooli?

Pole kontot EUautoosad.ee? Registreeru nüüd vähem kui 1,5 minutiga.

0,00 € #
27-3254
EUautoosad.ee - Hotline und Support.
Üle 1000000 autode varuosad Üle autovaruosad
×
×

Privaatsuspoliitika

Järgnevalt anname teile infot isikuandmete töötlemise kohta seoses meie võrguteenuste kasutamisega.

1. Üldine info

1.1Zodpovedná strana

AUTODOC SE
Josef-Orlopp-Straße 55
10365 Berliin
Meiliaadress: [email protected]

1.2. Töötlemise eesmärgid ja õiguslik alus

Äritegevuse käigus töötleme me erinevate andmesubjektide (nt veebilehe kasutajad, huvitatud osapooled ja kliendid) isikuandmeid. Me teavitame teid käesolevas andmekaitseteatises järgnevalt selle eesmärkidest ja õiguslikest alustest ning täiendavatest üksikasjadest vastava andmete töötlemise kohta erinevate töötlemisolukordade kaupa.

1.3. Andmete vastuvõtjad

Sõltuvalt konkreetsest töötlemisolukorrast ei töötle teie isikuandmeid mitte ainult vastutav isik, vaid ka kolmandad isikud. Võimalikud andmete vastuvõtjad on eelkõige tellimuste töötlejad (nt veebimajutuse, tarkvara ja muude tehniliste teenuste pakkujad), kullerteenusefirmad ning kolmandatest isikutest veebiteenuste ja -sisupakkujad. Lisaks võib andmeid avalikustada seoses ametlike uurimiste, kohtumääruste ja -menetlustega, kui see on vajalik kohtulikuks vastutusele võtmiseks või otsuste täideviimiseks. Üksikasjalikumat infot leiate te vajaduse korral vastava andmetöötlustüübi kohastest märkustest.

Andmete saajad Isikuandmete kaitse üldmääruse tähenduses on ka AUTODOCi kontserni kuuluvad tütarettevõtted. Lisateavet kontserni kohta leiate te siit.

1.4. Andmete kolmandasse riiki edastamine

Me kasutame teenuseid, mille pakkujad asuvad osaliselt niinimetatud kolmandates riikides (väljaspool Euroopa Liitu või Euroopa Majanduspiirkonda) või töötlevad seal isikuandmeid, st riikides, mille andmekaitsetase ei vasta Euroopa Liidu omale. Olukordades, kus see nii on ja kui Euroopa Komisjon ei ole nende riikide kohta adekvaatsusotsust (Isikuandmete kaitse üldmääruse artikkel 45) välja andnud, oleme võtnud kasutusele asjakohased ettevaatusabinõud, et tagada piisav andmekaitsetase mistahes andmeedastuse puhul. Nende hulka kuuluvad muu hulgas Euroopa Liidu standardlepingute klauslid. Kui see ei ole võimalik, tugineme andmete edastamisel Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 49 eranditele, eelkõige teie selgesõnalisele nõusolekule või andmete edastamise vajadusele lepingu täitmiseks või lepingueelsete meetmete rakendamiseks.

1.5. Andmete hoiustamise periood

Isikuandmeid säilitatakse seni, kuni nende alalhoidmise eesmärk seda nõuab, kuni me oleme seadusega kohustatud neid säilitama või kuniks muud õiguslikud alused õigustavad nende edasist töötlemist.

1.6. Andmesubjekti õigused

Teil on õigus saada teavet teie kohta säilitatavate andmete, sealhulgas nende saajate ja plaanitava hoiustamisperioodi kohta vastavalt Isikuandmete kaitse üldmääruse 15. artiklile. Kui töödeldavad andmed ei ole (või ei ole enam) ajakohased, on teil õigus andmete parandamisele (Isikuandmete kaitse üldmääruse 16. artikkel). Kui vastavad õiguslikud nõuded on täidetud, siis võite te nõuda töötlemise kustutamist (Isikuandmete kaitse üldmääruse artikkel 17) või piiramist (Isikuandmete kaitse üldmääruse artikkel 18), samuti võite te esitada vastuväiteid andmete töötlemisele (Isikuandmete kaitse üldmääruse artikkel 21). Kui te arvate, et teid puudutavate isikuandmete töötlemine rikub andmekaitseseadust, on teil õigus esitada kaebus enda poolt valitud andmekaitsealasele järelevalveasutusele (Isikuandmete kaitse üldmääruse artikkel 77).

1.7. Vastulause esitamise õigus

Teil on õigus igal hetkel esitada vastulause teie personaalsest olukorrast tulenevatel põhjustel teie isikuandmete töötlemisele, mis leiab aset Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 lause 1 punkti f alusel. Seejärel peatame me teie isikuandmete töötlemise, välja arvatud juhul, kui on põhjuseid, mis kaaluvad üles teie isikliku kaitse huvi või kui töötlemine teenib õigusnõuete kehtestamise, täitmise või kaitsmise huve. Te võite igal hetkel ja ilma põhjusi esitamata esitada vastulause oma isiklike andmete töötlemisele otsese reklaami ja sellega seotud profiilianalüüsi eesmärgil.

2. Andmete töötlemise olukorrad

2.1. Veebilehe kasutamine

Meie veebiteenuste eesmärk on anda teavet meie ettevõtte ja teenuste kohta, sõlmida või algatada lepingulisi suhteid ning suhelda meie klientide ja huvitatud isikutega.

Samuti töötleme isikuandmeid eespool mainitud eesmärkidel. Andmete töötlemise ulatus ja õiguslik alus sõltuvad kasutaja poolt taotletud teenustest, vastavast veebibrauseri konfiguratsioonist ja antud nõusoleku ulatusest.

Veebitehnoloogiad (küpsised ja sarnased lahendused)

Selleks, et parandada suhtlust meie klientidega ning optimeerida kasutajakogemust, kasutame erinevaid tarkvaralahendusi ja veebitehnoloogiaid, sealhulgas kolmandate osapoolte pakutavaid veebianalüüsi- ja turundusvahendeid ning teenuseid kolmandate osapoolte sisu, näiteks fontide, kaartide või videote integreerimiseks.

Analüüsivahendeid kasutatakse selliste andmete kogumiseks, mõõtmiseks ja analüüsimiseks nagu näiteks külastajate arv, külastajate ligipääsupunkt, külastatud leheküljed, veebilehel veedetud aeg ning veebilehel allakeritud teekonna pikkus. Turundusvahendid võimaldavad turundusmeetmete (reklaamikampaaniad, partnerreklaamid, mitmekanaliline analüüs) sihipärast kontrolli ja hindamist.

Nii veebiprivaatsuse kui ka andmekaitsega seotud põhjustel on selliste vahendite kasutamiseks sageli vaja kõnealuse kasutaja nõusolekut. Me kasutame niinimetatud nõusoleku haldamise vahendit, et saada ja alal hoida vajalikke nõusolekuid vastavalt Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 lause 1 punktile a ja vajaduse korral Saksamaa telekommunikatsiooni, telemeedia ja andmekaitseseaduse artikli 25 lõikele 1 (vt järgmist osa).

Üksikasjalik teave asjaomaste nõusolekute sisu ja ulatuse ning nende alusel toimuva andmetöötluse kohta esitatakse teile otse nõusoleku haldamise vahendi kaudu.

Kui nõusolek ei ole vajalik, toimub isikuandmete töötlemine Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 lause 1 punkti f alusel kirjeldatud eesmärkidel, mis esindavad nii meie kui meie partnerite huve (“vajalikud teenused”). Andmete kogumine veebilehele ligipääsu võimaldamiseks ja logifailide salvestamine on veebilehe toimimiseks hädavajalikud.

Nõusoleku haldamise vahend

Nõusoleku haldamiseks kasutame nõusoleku haldamise vahendit (“CMT”). CMTile pääsete te igal hetkel ligi siit või klikkides linki “Küpsiste sätted” veebilehe allosas. Meie veebilehele minnes aktiveeritakse CMT-küpsis, mida kasutatakse üksikute teenuste jaoks antud nõusoleku salvestamiseks ja vastavate funktsioonide aktiveerimise või deaktiveerimise kontrollimiseks.

CMTi kasutatakse vajalike nõusolekute kogumiseks ja nende dokumenteerimiseks vastavalt meie tõendamiskohustusele. Selle õiguslik alus on Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunkt c.

Kogutud andmeid säilitatakse seni, kuni te küpsise kustutate. Üksikasjad CMTi andmetöötluse kohta leiate te vahendi kasutajaliidesest.

Google Tag Manager

Meie veebileht kasutab Google Tag Manageri (Google'i sildihaldur), mille on loonud Google Ireland Limited aadressil Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Iirimaa. Tag Manageri kasutatakse jälgimisvahendite ja muude teenuste, niinimetatud veebilehe siltide haldamiseks. Google Tag Manager ei nõua küpsiste kasutamist.

Õiguslik alus on Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunkt f, põhinedes meie õigustatud huvil integreerida ja hallata meie veebilehel mitmeid silte lihtsal moel.

Lisateavet leiate te siit.

Criteo

Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 26 tähenduses kasutame me jagatud vastutuse raames teenuseid, mida pakub Criteo SA aadressil 32 Rue Blanche, 75009 Pariis, Prantsusmaa ("Criteo"), et koguda teavet kasutajate käitumise kohta (näiteks vaadatud, ostukorvi lisatud või ostetud tooted) täielikult anonüümsel viisil, et parandada meie poolt pakutavate reklaamide sobivust. Criteoga sõlmitud lepingu raames määrame me kindlaks vastava reklaamikampaania ulatuse. Selle reklaamikampaania läbiviimine, sealhulgas otsus selle kohta, milliseid reklaame kuhu edastada kuulub seejärel Criteo vastutusalasse.

Seoses meie ühise vastutusega eespool nimetatud töötlemise osas võite te kasutada oma Isikuandmete kaitse üldmääruse kohaseid õigusi nii meie kui ka Criteo vastu. Oleme sõlminud Criteoga ühise vastutuse lepingu, mille peamised tingimused avalikustame teile teiepoolse päringu esitamise korral.

YouTube

Oleme oma veebilehele integreerinud videod, mis on salvestatud YouTube'i ja mida saab meie veebilehel esitada. Oleme aktiveerinud YouTube'i laiendatud andmekaitserežiimi. See tähendab, et Google ei saa mingit kasutusalast teavet ja ei sea küpsiseid enne, kui kasutaja vajutab video esitusnupule. Pärast video klikkimist hakkab video mängima ja Google seab oma küpsised, et parandada oma teenuseid ja et esitada personaliseeritud reklaami Google'i reklaamivõrgus.

Teenusepakkuja on Google Ireland Limited aadressil Gordon House, Barrow Street, Dublin 4, Iirimaa.

Lisateavet leiate YouTube'i suhtes kohaldatavast privaatsusteabest.

2.2. Kliendihaldus, otsereklaam

Müügiga seotud kontakt- ja turundusteabe keskseks haldamiseks AUTODOCi kontsernis kasutame me niinimetatud kliendisuhete haldussüsteemi ("CRM"). CRMis hallatavad andmed hõlmavad nii olemasolevaid kliendikontakte kui ka veebilehel registreeritud kasutajaid, sealhulgas uudiskirja tellijaid ja muid turunduskontakte.

Kliendi/kasutaja profiilid

CRM võimaldab meil koondada erinevatest allikatest pärit turundusteavet ja hinnata seda, et optimeerida meie turundusstrateegiat ja suunata otsereklaami. Vastavalt olukorrale võib see endas hõlmata ka klientide või kasutajate profiilide loomist ja analüüsi, et selgitada välja, millised pakkumised ja teenused on eriti populaarsed, ning võimalusel kujundada vastavalt nendele huvidele välja individuaalsed turunduskampaaniad.

Lisaks olemasolevate klientide operatiivsetele andmetele töödeldakse CRMis ka meie veebipakkumiste (nt maandumislehtede, kontaktvormide) abil loodud andmeid. Siia lisanduvad kohati andmed meiliturundusest ja sotsiaalmeedias aset leidvast turundusest (nt avamise määrad, lehele suunamise viisid jne).

Oleme huvitatud sellest, et AUTODOCi kontserni erinevate äriüksuste müügi- ja turundustegevused oleksid tõhusad ja sihipärased ning et neid koordineeritaks omavahel. Sel eesmärgil töötleme me (muuhulgas ka teenusepakkujate abil) asjaomaseid CRM-andmeid vastavalt Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 lause 1 punktile f huvide tasakaalustamise alusel.

Nõusoleku haldamine (meilireklaam)

Meie CRMi teine osa on nõusoleku haldamine. Vastavalt Ebaausa konkurentsi takistamise seaduse paragrahvi 7 lõike 2 punktidele 1 ja 2 on teatud otsese reklaami meetmed, eelkõige meilireklaam ja telefonireklaam tarbijatele, lubatud ainult eelneva selgesõnalise nõusoleku alusel.

Kuivõrd ja niivõrd te annate meile nõusoleku meie veebilehtede raames reklaami saada (nt uudiskirja tellijaks hakates), dokumenteerime ja säilitame me kogutud andmed meil lasuva tõendamiskohustuse täitmiseks (Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 7 lõige 1 ning samuti vastavates olukordades Isikuandmete kaitse üldmääruse artikkel 7a) Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunkti c alusel.

Nõusoleku tühistamise korral säilitame me sellekohased tõendid dokumenteerimise eesmärkidel Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunkti f alusel kuni seadusjärgse aegumistähtaja möödumiseni. See teenib meie huve võimaliku õiguskaitse vajamise korral. Sama kehtib ka reklaami saamisele vastuväidete esitamise dokumenteerimise kohta, mille me lisaks salvestame meilide saatmise blokeerimisnimekirjas, tagamaks, et reklaami ei saadeta adressaatidele, kes seda selgesõnaliselt ei soovi.

(Isikupärastatud) Otsereklaam ja uudiskiri

Kui nõusolek on antud (nt ostukorvi meeldetuletustele või arvamus- ja rahuloluuuringutele), toimub andmetöötlus nõusolekuga kaetud eesmärkidel Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti a alusel.

Sõltumata võimalikust nõusolekunõudest töötleme me oma klienditeenindajatelt ja vajaduse korral muudest allikatest (ka teenusepakkujatelt) saadud isikuandmeid sihtrühmadele suunatud ja vajaduse korral personaliseeritud otsereklaami edastamise ja kujundamise eesmärgil. Andmete töötlemine meie reklaamihuvide täitmiseks baseerub õiguslikult Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunktil f.

Meie veebilehel on teil võimalus endale tellida tasuta ja korrapäraselt välja saadetav uudiskiri, mis sisaldab muu hulgas teile suunatud teavet, uudiseid meie toodete kohta ja jooksvaid eripakkumisi.

Meie uudiskirja tellimiseks kasutame me niinimetatud topeltnõustumissüsteemi, st me saadame teile uudiskirju meilitsi ainult siis, kui te kinnitate meie teavitusmeilis lingile klikkides, et olete esitatud meiliaadressi omanik. Kui te kinnitate oma meiliaadressi, siis salvestame me teie meiliaadressi, registreerimise aja ja registreerimiseks kasutatud IP-aadressi ning hoiame neid andmeid alal seni, kuni te loobute uudiskirja tellimisest. Salvestamise ainus eesmärk on saata teile uudiskirja ja tõestada teiepoolset nõusolekut selle saamiseks. Te võite uudiskirja tellimisest igal hetkel loobuda. Vastav tellimuse tühistamise link on igas uudiskirjas. Piisab ka teavitamisest eespool esitatud kontaktandmeid kasutades (nt meilitsi või kirja teel) või uudiskirjas olevaid andmeid kasutades.

Töötlemise õiguslik alus on teie nõusolek vastavalt Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunktile a. Registreerimisprotsessi protokollimine toimub meie õigustatud huvide alusel vastavalt Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunktile f nõusoleku tõendamiseks.

Selleks, et teha kindlaks, millal meie meile avatakse ja kuidas neid kasutatakse, registreerime ja analüüsime me uudiskirja kasutamist ja juurdepääsuandmeid (nt avamismäär või klikikvoot), kasutades turul levinud tehnoloogiaid. Sel põhjusel sisaldavad meie meilid niinimetatud veebimajakaid. Need on väikesed pildifailid, mida meie veebileht laeb ja mis võimaldavad meil kindlaks teha, millal te meili avasite. Lisaks saame me nende abil teada, millistele meie meilis sisalduvatele linkidele te klikite. Me kasutame neid juurdepääsuandmeid oma pakkumiste, sisu ja klienditeeninduse pidevaks täiustamiseks ning lisaks statistilistel eesmärkidel. Lisaks kasutame me seda infot, et paremini mõista, milline sisu ja tooted teid huvitavad, et teile tulevikus pakkuda sisu, mis teie jaoks võimalikult asjakohane on.

Osana teie registreerumisest meie reklaamsõnumite saamiseks saame me ka teiepoolse nõusoleku personaliseerida meie meile vastavalt teie vajadustele ja huvidele teie kohta salvestatud ligipääsuseadmeüleste andmete alusel, näiteks teie juurdepääsuandmed, vajaduse korral kontoteave ja teie ostukäitumine (tellimused, tagastused, lõpetamata tellimused). Selle õiguslik alus on teie nõusolek vastavalt Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunktile a.

Juurdepääsuandmed (avamis- ja klikkimisandmed) salvestatakse ainult anonüümselt. Teie juurdepääsuandmete kirjeldatud viisil analüüsimist ja isikustatud kasutusprofiili koostamist eraldi tühistada ei ole võimalik. Samas on teil võimalik enda poolt kasutatavat meiliprogrammi nõnda seadistada, et meile kuvatakse teile teksti-, mitte HTML-formaadis. Seeläbi peidetakse pildid ja muu graafiline info, mistõttu kaob jälgimise võimalus. Sel juhul ei kuvata uudiskirja teile aga selle täielikul kujul, mistõttu te ei saa suure tõenäosusega selle kõiki funktsioone kasutada. Kui te ei soovi, et me analüüsiksime teie juurdepääsuandmeid või et me looksime teie isikustatud kasutusprofiili, võite te igal hetkel tühistada oma nõusoleku saada isikustatud reklaami meilitsi eespool kirjeldatud viisil.

Olemasolevatele klientidele suunatud reklaam

Juhime teie tähelepanu asjaolule, et nõusolekut meilide saatmise ja jälgimise tarvis pole vaja postireklaami ja olemasolevatele klientidele meilitsi saadetava reklaami jaoks vastavalt Ebaausa konkurentsi takistamise seaduse § 7 lõike 3 tingimustele. Andmete töötlemine õigustatud huvide alusel võib toimuda ka seoses meiliturunduse ja postireklaamiga, kui te ei ole andnud oma nõusolekut reklaamiks või olete meile antud nõusoleku tagasi võtnud.

Te võite igal hetkel esitada vastuväite oma andmete kasutamisele reklaami eesmärgil meie õigustatud huvi alusel, kasutades selleks vastavat linki meilides või teatades sellest eespool nimetatud kontaktaadressidele (nt meilitsi või kirja teel) ilma, et teile tekiksid muud kulud kui vastuväite edastamiskulud vastavalt kehtivale põhitariifile.

Kontaktivõtt Autodoci poolt telefonitsi ja SMSi teel

Kui te olete andnud oma nõusoleku ja sisestanud oma kliendikontole oma mobiiltelefoni numbri ja/või telefoninumbri, siis võtame me teiega telefonitsi või SMSi teel ühendust rahuloluuuringute, eripakkumiste ja kampaaniate läbiviimiseks, toodete kohta teabe edastamiseks ja statistilistel eesmärkidel. Te võite oma nõusoleku igal hetkel tagasi võtta, andes sellest teada eelnevalt mainitud kontaktandmeid kasutades (näiteks meilitsi või kirja teel).

Kui te annate meile kõne alguses oma nõusoleku, siis salvestame me järgneva vestluse. Me säilitame kõne käigus esitatud teavet meie klienditeenindajate koolitamiseks ja meie kõnekeskuse kvaliteedi tagamiseks ning kustutame selle tavaliselt kolme kuu möödudes, välja arvatud juhul, kui seadus või tõendamisalane kohustus näevad ette pikemat säilitamisperioodi. Me võime säilitada salvestisi kuni kolm aastat tõendamise eesmärgil (näiteks müügilepingu sõlmimine). Teie nõusolek on õiguslik alus (Isikuandmete kaitse üldmääruse artikkel 6, lõige 1, punkt 1, alapunkt a) vestluse salvestamiseks ja selle hindamiseks.

Küsitlused ja auhinnamängud

Kui te osalete mõnes meiepoolses küsitluses, siis kasutame me teie andmeid turu- ja arvamusuuringuteks. Me hindame andmeid sisemistel eesmärkidel anonüümselt. Kui küsitlusi ei hinnata erandkorras anonüümselt, siis kogutakse ja töödeldakse andmeid üksnes teie nõusolekul (Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunkt a).

Auhinnamängude puhul kasutame me teie andmeid auhinnamängu läbiviimiseks ja auhinna pälvimisest teavitamiseks. Üksikasjalik teave on esitatud vastava auhinnamängu osalemistingimustes. Töötlemise õiguslikuks aluseks on auhinnamänguleping vastavalt Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunktile b.

Arvustused kommentaarifunktsiooni ja tärnisüsteemiga

Me pakume võimalust anda meie toodetele ja teenustele avalikult meie veebilehtedel hinnang. Tärnihinnangusüsteemi hinnete alusel arvutame me koguhinde, kasutades meie tagasisideskaalat. Kommenteerimisfunktsiooni puhul võib teie hinnangu avaldada meie veebilehtedel ka ainult koos teie initsiaalidega või teie poolt vabalt valitud nime all (kasutades pseudonüümi).

Andmete töötlemine toimub Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunkti f alusel õigustatud huviga seoses, milleks on kasutajatelt hinnangute saamine ja seega veebilehele usaldusväärse kuvandi loomine. Meie õigustatud huvide alla kuulub ka see, et meilt sooritatud ostude hinnangud oleksid läbipaistvad edasiste klientide jaoks ja tõendamaks, et need põhinevad vastavatel tegelikel ostudel.

2.3. Kontakti võtmine

Kui te võtate meiega ühendust meie kontaktvormide abil või meilitsi, siis töötleme me regulaarselt (ka teenusepakkujate abil) teie isikuandmeid, et vastata teie päringule või käsitleda teie infopäringut Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunkti f alusel, kaitsmaks äritegevusega seotud põhihuve, eelkõige ettevõtte infovahetust.

Lepinguga seotud teabevahetus, mis on vajalik teiega sõlmitud lepingulise suhte läbiviimiseks või teie päringu alusel lepingueelsete meetmete raames, toimub samuti Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunkti b alusel.

Teil on võimalik meiega ühendust võtta ka telefonitsi. Kui te annate meile oma sellekohase nõusoleku kõne alguses, siis salvestame me sellest hetkest alates meie ühisvestluse. Me säilitame telefonikõne käigus esitatud teavet meie klienditeenindajate koolitamiseks ja meie kõnekeskuse kvaliteedi tagamiseks ning kustutame selle tavaliselt hiljemalt kolme kuu möödudes, välja arvatud juhul, kui seadused või tõendusmaterjalide säilitamise vajadus nõuavad pikemat säilitamist. Tõenduseesmärkidel (nt müügilepingu sõlmimine) võime me salvestist säilitada kuni kolm aastat. Teie nõusolek on kõne salvestamise ja selle hindamise õiguslik alus (Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunkt a).

2.4. Kliendikonto

Oma veebilehel pakume me kasutajatele võimalust luua kliendikonto või registreeruda meie sisselogimisalal, et kasutada kõiki meie veebilehe funktsioone. Kliendikonto loomine loob lepingu Autodoc Shopi ja (vastava registreerumise korral) samuti Autodoc Clubi ja Autodoc CarBooki konto kasutamiseks. Oleme eraldi välja toonud andmed, mille sisestamine on kohustuslik, olles märkinud need kohustuslikena. Registreerumisandmeid kasutatakse tellimuste töötlemiseks meie veebipoes ja kliendikonto loomiseks. Ilma nende andmeteta ei ole registreerumine võimalik. Andmete töötlemise õiguslik alus on Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunkt b.

Autodoc Club

Oma veebilehel pakume me kasutajatele võimalust luua AUTODOC Clubi liikmekonto ja registreeruda meie sisselogimisalal, et kasutada veebilehe kõiki funktsioone (näiteks Carbook). Registreerumise käigus salvestame me kasutaja meiliaadressi ja parooli. Ilma selle teabeta ei ole registreerumine võimalik. Töötlemise õiguslik alus on Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunkt b.

Registreerumisandmeid kasutatakse liikmekonto loomiseks.
Andmed kustutatakse niipea, kui neid ei ole enam vaja sel eesmärgil, milleks need koguti, välja arvatud juhul, kui õiguslikele kohustustele vastamiseks on vaja rakendada pikemat säilitamisperioodi.

Autodoc Carbook

Lisaks registreerumise käigus juba esitatud teabele kogume me järgnevat teavet, mis on vajalik pakutavate funktsioonide kasutamiseks:

 • Autodoc Clubi liikmekonto loomisel:
  • kasutaja sõiduk (sealhulgas mark, mudel, mootoriversioon ja läbisõit),
  • tegevused (näiteks kulud, läbisõidu ajakohastamine).
 • Carbooki profiili loomisel ja kasutamisel:
  • profiili nimi
  • muu vabatahtlikult esitatud teave.

Seda teavet kuvatakse teistele Autodoc Clubi registreeritud liikmetele Carbooki kasutamisel kasutaja avalikus profiilis, projektikirjeldustes ja uudisvoos.

Valikuliselt saab sisestada ka lisateavet, mida kuvatakse kasutaja avalikus profiilis, projektikirjeldustes ja uudisvoos. Lisaks salvestame me teie IP-aadressi, kui te loote postituse ja/või kirjutate kommentaari. See on vajalik kaitseks õiguslike nõuete eest või nende rakendamiseks.

Isikuandmeid töödeldakse veebisisu loome kuvamise/avaldamise vältel ja seejärel need kustutatakse.

Töötlemise õiguslik alus on Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunkt b ja muul juhul Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunkt f, põhinedes meie õigustatud huvil pakkuda funktsionaalsust, mis võimaldab kasutajatel luua individuaalseid profiile.

Me kasutame teie poolt esitatud teavet ainult liikmekonto ja personaalse profiili loomiseks. Andmed kustutatakse niipea, kui neid ei ole enam vaja sel eesmärgil, milleks need koguti, välja arvatud juhul, kui õiguslikele kohustustele vastamiseks on vaja rakendada pikemat säilitamisperioodi.

2.5. Tellimisprotsess

Tellimusprotsessi käigus kogume me vajaduse korral lisaks juba registreerumisel esitatud andmetele ka lepingu töötlemiseks vajalikku teavet.

Mittekohustuslike andmete sisestamine (näiteks telefoni- ja faksinumber) on välja pakutud selleks, et me saaksime teiega ühendust võtta neid kasutades, kui meil peaks tekkima küsimusi või teiega telefonitsi ühendust võtmiseks olukorras, kus maksetähtaja ja kirjaliku meeldetuletuse järgselt ei ole arvet tasutud ja me ei saa teid muul viisil kätte.

Andmete töötlemise õiguslik alus on Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunkt b.

2.6. Makseteenuse pakkuja

Makse töötlemiseks saab valida erinevaid makseteenusepakkujaid või makseviise, näiteks ettemaks, makse PayPali kaudu või arve. Sel eesmärgil võidakse neile teenusepakkujatele edastada makse töötlemisega otseselt seotud andmeid, näiteks arveldusaadressid, IBAN, BIC ja eelistatud makseviis. Maksete kontrollimiseks, näiteks ostetud kaupade väljastamiseks saame me makseteenuse pakkujatelt vastavat makseteavet. Samuti saame makseteenusepakkujalt põhi- ja finantsteavet, mis on osa seadusega nõutavast isikusamasuse kontrollist.

Kui te ei ole andnud meile oma nõusolekut vastavalt Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 lause 1 punktile a, on andmete edastamise õiguslik alus makseteenusepakkujale lepingu töötlemise raames Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 lause 1 punkt b, sest andmete töötlemine on vajalik lepingu täitmiseks ja tellimuse töötlemiseks.

Makseteenusepakkuja enda vastutusel toimuva andmetöötluse õigusliku aluse ja täiendavate üksikasjade kohta leiate te teavet vastava makseteenusepakkuja andmekaitsealasest inforubriigist:

Soovime juhtida teie tähelepanu sellele, et andmekaitsealaseid küsimusi saab kõige tõhusamalt lahendada vastavale makseteenusepakkujale, sest ainult neil on juurdepääs andmetele ja nad saavad aegsasti rakendada asjakohaseid meetmeid.

2.7. Sanktsiooninimekirja võrdlus

Et täita ELi terrorismivastase võitluse määrustest tulenevaid kohustusi, teostame me ristkontrolli ELi poolt hallatavate ja selle poolt avaldatud sanktsioonide nimekirjadega. Õiguslik alus selleks on Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunkt c ning meie õigustatud huvi vastavalt Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunktile f kontrollida, kas ärisuhe rikub Saksa tsiviilseadustiku § 134 ja et vältida sanktsioone.

Selleks võrdleme me tellimuse esitamise järel teie nime ja tarneaadressi kehtivate sanktsioonide nimekirjadega sarnasuse kontrollimise teel. Positiivse tulemuse korral kontrollime saadud tulemuse isiklikult üle. Kui personaalne kontroll ei anna selgelt negatiivset tulemust, siis võtame me teiega ühendust ja vajadusel küsime teilt võrdluse eesmärgil lisateavet (eelkõige teie isikut tõendava dokumendi koopiat, millel on välja toodud teie kodakondsus, sünniaeg ja -koht). Me kustutame isiklike dokumentide koopiad kohe pärast personaalset kontrolli. Kontrollimise ajaks peatatakse teie tellimuse töötlemine ajutiselt. Kui kontrolli tulemus on negatiivne, siis töödeldakse tellimust edasi. Kui kontrollimise tulemus langeb kokku sanktsioonide nimekirja sissekandega, siis teavitame me teid sellest ja anname teile võimaluse anda omapoolne kommentaar. Seejärel otsustame me, kas loome teiega ärialase suhte (jätkame seda) või mitte.

3. Esindatus sotsiaalvõrgustikes

Me oleme esindatud sotsiaalsetes võrgustikes, et suhelda seal muu hulgas klientide ja huvitatud osapooltega ning et pakkuda teavet oma toodete ja teenuste kohta.

Need sotsiaalvõrgustikud töötlevad kasutajate andmeid tavaliselt turuuuringute ja reklaami eesmärgil. Sel viisil saab kasutajate huvidest lähtuvalt luua kasutusprofiile. Selleks salvestatakse kasutajate arvutitesse küpsiseid ja muid identifikaatoreid. Nende kasutusprofiilide põhjal näidatakse seejärel reklaame näiteks sotsiaalvõrgustikes, aga ka kolmandate osapoolte veebilehtedel. Meie sotsiaalmeediakasutuse osana on võimalik, et me saame juurdepääsu näiteks sellistele andmetele nagu statistika meie sotsiaalmeediakontodega suhtlemise kohta, mille esitavad meile sotsiaalvõrgustikud. Selle statistilise info puhul on tegu koondandmetega ja see võib sisaldada eelkõige demograafilist infot ning andmeid suhtluse kohta meie kontodega ja nende kaudu levitatavate postituste ning sisuga. Üksikasjad ja lingid sotsiaalvõrgustike andmetele, millele meil kui kontohalduritel on juurdepääs, leiate te alljärgnevast nimekirjast.

Andmete töötlemise õiguslik alus on Isikuandmete kaitse üldmääruse artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunkt f, mis põhineb meie õigustatud huvil kasutajaid tõhusalt teavitada ja nendega suhelda, või DSGVO artikli 6 lõike 1 punkti 1 alapunktil b; et hoida ühendust ja teavitada meie kliente ning viia läbi lepingueelseid meetmeid tulevaste klientide ja huvitatud isikutega.

Sotsiaalvõrgustike enda vastutusel toimuva andmetöötluse õigusliku aluse kohta infot saamiseks vaadake vastava sotsiaalvõrgustiku andmekaitsealast teavet. Järgmistelt linkidelt leiate te lisainfot vastava andmetöötluse ja vastulausete esitamise võimaluste kohta.

Soovime juhtida teie tähelepanu sellele, et andmekaitsealaseid küsimusi saab kõige tõhusamalt lahendada vastava sotsiaalvõrgustikuteenuse pakkujaga kontakti võttes, sest ainult neil on juurdepääs andmetele ja nad saavad aegsasti rakendada asjakohaseid meetmeid.

Allpool on esitatud teave sotsiaalvõrgustike kohta, kus me oleme esindatud:

4. Andmekaitseametnik

Meie andmekaitseametnikuga saate te ühendust võtta järgneval aadressil:

Datenschutzbeauftragter
c/o AUTODOC SE
Josef-Orlopp-Straße 55
10365 Berliin
Meiliaadress: [email protected]

Versioon: 1.0 / seisuga: september 2023